Інклюзивне навчання

Інклюзивне навчання – це комплексний процес забезпечення рівного доступу до якісної освіти дітям з особливими освітніми потребами шляхом організації їх навчання у загальноосвітніх навчальних закладах на основі застосування особистісно орієнтованих методів навчання, з урахуванням індивідуальних особливостей навчально-пізнавальної діяльності таких дітей» (Концепція розвитку інклюзивної освіти. Наказ МОН від 01.10.2010 № 912). З метою забезпечення рівного доступу до якісної освіти інклюзивні освітні заклади повинні адаптувати навчальні програми та плани, методи та форми навчання, використання існуючих ресурсів, партнерство з громадою до індивідуальних потреб дітей з особливими освітніми потребами. Інклюзивне навчання - це система освітніх послуг, що базується на принципі забезпечення основного права дітей на освіту та права навчатися за місцем проживання, яка передбачає навчання в умовах загальноосвітнього закладу. З метою забезпечення рівного доступу до якісної освіти інклюзивні освітні заклади повинні адаптувати навчальні програми та плани, методи та форми навчання, використання існуючих ресурсів, партнерство з громадою до індивідуальних потреб дітей з особливими освітніми потребами. Інклюзивна освіта – це процес, у якому школа намагається відповідати на потреби усіх учнів, вносячи необхідні зміни до навчальної програми та ресурсів, щоб забезпечити рівність можливостей. Запровадження інклюзії у сфері освіти передбачає розроблення й запровадження широкого спектру навчальних стратегій для більш гнучкого реагування на розмаїття потреб учнів. Основою концепції інклюзивної освіти є принципи, що всі діти, незважаючи на різне культурне й соціальне походження та різні рівні навчальних можливостей, повинні мати однакові можливості у навчанні в усіх типах закладів освіти. Отже, ідеологія інклюзивної освіти спрямована на надання кожній дитині, всім відособленим і вразливим групам можливостей для результативного навчання. Інклюзивна освіта є підходом, який допомагає адаптувати освітню програму та навчальне середовище до потреб учнів, які відрізняються своїми навчальними можливостями.

Барвінківської ЗОШ І-ІІІ ст..№2

про проведення тижня інклюзивної освіти

На виконання Плану заходів відділу освіту Барвінківської районної державної адміністрації  щодо впровадження інклюзивного навчання у загальноосвітніх навчальних закладах Барвінківського району на період до 2020 року  з метою привернення уваги учасників навчально-виховного процесу до проблем людей з особливими освітніми потребами, захисту їх гідності, прав, благополуччя у школі був проведений тиждень інклюзивної освіти під гаслом «Моя школа відкрита для всіх».

В цей період   проведено ряд заходів , а саме:

- оформлення  інформаційно – просвітницького  куточка «Інклюзивна освіта»;

- конкурс малюнків « Ми разом» у 3-6 класах;

-  з метою інформування учнів про моральні цінності, виховання почуттів співпереживання, жалю, милосердя, співчуття, формування свідомого ставлення до людських чеснот проведено уроки доброти , присвячені Міжнародному дню інвалідів «Добро лікує душу!» у 3 - 11 класах;

- випуск листівок «Даруємо тепло своїй долонь!» та «Від серця до серця!»;

- анкетування серед учнів «Моє ставлення до дітей з особливими потребами» та серед вчителів «Моє ставлення до інклюзивної освіти»;

- з метою відновлення соціального статусу особистості, який би забезпечив соціальну адаптацію цієї особистості в суспільстві. проведено акція «Стрічка дружби»;

- перегляд фільму про параолімпійців «Люди з необмеженими можливостями!";

-  з метою створення системи навчання вчителів – предметників, вчителів початкових класів, асистента вчителя, психолога, котрі працюють в інклюзивному навчальному середовищі з питань інклюзивної освіти, а саме: оцінювання, диференційоване викладання, здійснення модифікацій та адаптацій (НП), спільне викладання, партнерство із сім’ями  проведено засідання круглого столу   «Організація навчання в інклюзивних класах»;

- з метою підвищення рівня компетентності батьків дітей з особливими потребами проведено консультації для батьків «Ми відповідаємо за свої вчинки перед дітьми».

Директор школи                                      Н.В.Рудьковська

Тиждень  інклюзивної  освіти

Зміст    роботи

Клас

1.

2.

3.

Відкриття  тижня  інклюзивної  освіти.

Ознайомлення  з  заходами  протягом  тижня.

Оформлення  куточка  « Інклюзивна освіта»  в кабінеті  психолога ( розміщення  інформаційно – просвітницьких  повідомлень  для  вчителів  та батьків ).

Конкурс  малюнків  « Ми разом».

Всі класи

5 – 6 кл.

4.

5.

Урок  доброти  присвячений  Міжнародному  дню інвалідів  « Добро лікує душу!»

Люди  з  необмеженими  можливостями! (перегляд фільму  про  параолімпійців).

10,11 класи

7-9 кл.

6.

7.

Урок – бесіда  « Дивіться  на  нас  як на рівних »

Випуск  листівки  « Даруємо тепло своїх  рук!»

Проведення  анкетування  серед  учнів  « Моє ставлення  до  дітей  з особливими  потребами».

3,4 кл.

5-8 кл.

8.

9.

Урок – бесіда  « Дивіться на нас як на рівних».

Випуск  листівки  « Від серця до серця! »

Анкетування  вчителів «  Моє ставлення до інклюзивної  освіти »

07 .02

5,6 кл.

вчителі школи

10.

11.

12.

Акція  « Стрічка дружби ».

Круглий  стіл  « Організація навчання в інклюзивних класах».

Консультації  для  батьків  « Ми  відповідаємо за свої  вчинки  перед  дітьми».

3,5,6кл.

вчителі

2018/2019 навчальний рік

04.10 .18 в РБК була проведена виставка творчих робіт дітей з особливими освітніми потребами « Повір у себе ». Захід мав на меті розвиток творчих здібностей таких дітей, розширення можливості їх для самореалізації, а також привернення уваги громадськості до інклюзивної освіти. На виставці були представленні роботи дітей – інвалідів та дітей, що навчаються за інклюзивною формою навчання в ЗОШ І-ІІІ ст. № 2, а саме:
Фомакіної А., Рубан А., Щербакова О., Онипченка М., Єбрагімава Д., Мукан Д., Чурон А., Чурон Д., Чурона Я., Корнієнка Н.