Сторінка психолога

Поради батькам підлітків

ПОРАДИ ЩОДО ВСТАНОВЛЕННЯ ДОВІРИ

МІЖ ПІДЛІТКОМ І ДОРОСЛИМИ

1.     Уважно вислухайте підлітка. Прагніть до того, щоб підліток зрозумів, що він вам не байдужий і ви готові зрозуміти і прийняти його.

2.     Запропонуйте свою підтримку та допомогу.

3.     Поцікавтеся, що зараз найбільше турбує підлітка.

4.     Упевнено спілкуйтеся з підлітком.

5.     У спілкуванні з підлітком використовуйте слова, речення, які сприятимуть розвитку контакту: «розумію», «звичайно», «відчуваю», «хочу допомогти».

6.     У розмові з підлітком дайте йому зрозуміти, що він потрібен іншим і унікальний як особистість.

7.     Недооцінка гірша, ніж переоцінка. Надихайте підлітка на високу самооцінку. Вмійте слухати, довіряти і викликати довіру в нього.

8.     Звертайтеся по допомогу, консультацію до спеціаліста, якщо вас щось турбує у поведінці підлітка.

ПАМ'ЯТКА ДЛЯ БАТЬКІВ ПІДЛІТКІВ

·       Якщо дитину постійно критикують — вона вчиться ненавидіти.

·       Якщо дитину висміюють — вона стає замкненою.

·       Якщо дитину хвалять — вона вчиться бути вдячною.

·       Якщо дитину підтримують — вона вчиться цінувати себе.

·       Якщо дитина зростає в докорах — вона буде жити з почуттям провини.

·       Якщо дитина зростає в терпимості — вона вчиться розуміти інших.

·       Якщо дитина зростає в чесності — вона вчиться бути справедливою.

·       Якщо дитина зростає в безпеці — вона вчиться довіряти людям.

·       Якщо дитина росте у ворожості — вона вчиться бути агресивною.

·       Якщо дитина зростає в розумінні та доброзичливості — вона вчиться знаходити любов у світі і бути щасливою.

Шановні батьки!

1.     Любіть дитину не за те, що вона розумна чи красива, а за те, що вона ваша рідна.

2.     Головне новоутворення підліткового періоду — відкриття своєї індивідуальності, свого „Я”.

3.     У цей час починається перебудова організму — дитина стає імпульсивною, у неї часто змінюється настрій, виникають конфлікти з ровесниками, бунт проти батьків.

4.     У дітей настає криза, пов'язана з бажанням здобути самостійність, звільнитися від батьківської опіки, з'являється страх перед невідомим дорослим життям.

5.     Зростає дух незалежності, який впливає на стосунки підлітка в сім’ї, у школі.

6.     Бажання звільнитися від зовнішнього контролю поєднується зі зростанням самоконтролю з початком самовиховання.

7.     Підліток дуже вразливий, легко піддається впливам, як позитивним так і негативним.

8.     Дитина має підвищений рівень тривожності, не підсилюйте його.

9.     Внутрішній світ дитини ще нестабільний, тому батькам не слід залишати дітей без нагляду.

10. Розширюється коло спілкування, підвищується інтерес: до свого тіла, зовнішності, з’являються нові авторитети, враховуйте це.

11. Недоліки і суперечності в поведінці близьких сприймаються гостро і хворобливо.

12. У батьках підлітки хочуть бачити друзів і порадників, а не диктаторів.

Дорогі батьки!

Ви – найперші та найважливіші вчителі вашої дитини.

Перша його школа – ваш дім.

Дві речі Ви можете подарувати своїй дитині на все життя –

одна – коріння, друга – крила.

Будьте поруч зі своїми дітьми, будьте їм справжніми батьками,

любіть їх, цінуйте, поважайте.