Семінари, конференції, педради

На початку навчального року відбулося засідання педагогічної ради «Визначення пріоритетних напрямків діяльності колективу у 2023/2024н.р.», на якому розглянуті наступні питання:

1. Про підсумки роботи закладу за 2022/2023 навчальний рік та завдання педагогічного колек­тиву на 2023/2024 навчальний рік.

Доповідач Рудьковська Н.В.., директор ліцею. Співдоповідачі: керівники ШМК.

2. Про охоплення навчанням дітей шкільного віку.

Інформація Лантух З.О., заступника директора ліцею.

3.Про затвердження навчальних програм для учнів з особливими освітніми потребами, які навчаються в інклюзивних класах.

Інформація Лантух З.О., ЗДНВР

4. Про організацію методичної роботи в закладі та затвердження плану роботи методичної ради на 2023/2024 н.р.

Інформація Лантух З.О., ЗДНВР

5. Про організаційну роботу щодо виконання Концепції профільного навчання у старшій школі, допрофільної підготовки учнів.

Інформація Рудьковської Н.В., директора ЗЗСО

6. Про концепцію реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти"Нова українська школа" на період до 2029 року

Інформація Лантух З.О., ЗДНВР

02 жовтня відбулося позачергове засідання педагогічної ради на базі ЕКО парку з теми «Шумить осінній лист і пахнуть хризантеми!» Педагоги закладу  в творчих групах відповідали на запитання «Як краса, створена руками людей, впливає на творчість особистості»

МЕТОДИЧНИЙ МІСТ

12 жовтня 2023 року з метою вдосконалення системи роботи з інклюзивної освіти в закладі освіти, розвитку практичних навичок асистентів вчителів з питань навчання та виховання дітей з особливими освітніми потребами, підвищення професійної діяльності асистентів вчителів в Барвінківському ліцеї № 2  проведено методичний міст за темою «Інклюзивна освіта закладу на шляху до вдосконалення» за участю директора КЗ «Барвінківський інклюзивно-ресурсний центр» Мірошніченко Г.С., заступника директора Лантух З.О., асистентів вчителів та психолога ліцею.

У ході проведення методичного мосту учасники ознайомилися з новим порядком організації інклюзивного навчання та організації якісної роботи психолого-педагогічного супроводу дитини з особливими освітніми потребами,  проаналізували проблемні питання, які виникають в процесі інклюзивного навчання, поділилися власним досвідом роботи щодо інклюзивного навчання, ознайомилися з новиками методичної літератури з питань інклюзивної освіти.

ЗАСІДАННЯ ШКІЛЬНОЇ МЕТОДИЧНОЇ КОМІСІЇ АСИСТЕНТІВ ВЧИТЕЛІВ

09 вересня 2023 року з метою вдосконалення системи роботи з інклюзивної освіти в закладі проведено засідання ШМК у формі інструктивно-методичного семінару за темою «Організація навчання дітей з особливими освітніми потребами у закладах загальної середньої освіти у 2023/2024 навчальному році» за участю заступника директора з навчально-виховної роботи Лантух З.О.

На семінарі було розглянуто таке коло питань:

1.Нормативно-правові документи, що регламентують освітній процес у закладах загальної середньої освіти, в яких здобувають освіту діти з особливими освітніми потребами.

2. Спільна діяльність вчителя та асистента вчителя. Розподіл обов’язків.

3 Розроблення індивідуальної програми розвитку дитини з особливими освітніми потребами: адаптація та модифікація.

4. Оформлення та ведення документації асистента вчителя.

5. Обговорення та затвердження плану роботи ШМК на 2023/2024навчальний рік.

Учасники семінару опрацьовували проблемні моменти, які виникають під час виконання асистентами своїх посадових обов’язків, поділилися своїм досвідом роботи щодо спільної діяльності вчителя та асистента вчителя, ознайомилися з новинками методичної літератури з питань інкюзивної освіти.