Барвінківський ліцей № 2

 





Besucherzahler
счетчик посещений

Урок громадянськості

 

ВІД ГРОМАДЯНИНА УКРАЇНИ – ДО ГРОМАДЯНИНА ЗЕМЛІ

Урок громадянськості

 

Мета: виховувати в учнів любов до України, почуття гордості за свою землю.

Оформлення: символи України, книги про рідний край, про історію Батьківщини,калина, рушник.

 

Вислови:

Кохаю край наш дорогий, що зветься Україна (В.Коломієць)

Україно, моя Україно,Я для тебе у світі живу (Д.Павличко)

З нею я ділити будуРадощі, турботи і жалі,

Бо у мене стукотить у грудях

Грудочка любимої землі.

(В Симоненко)

 

Прислів’я:Кожному мила рідна сторона.

За рідний край хоч помирай!

Рідна мова дорога людині, як саме життя

 

Хід заходу

Бібліотекар:

Ти народився і живеш.

А що ти робиш на Землі

Гориш як свічка, чи гниєш

Немов колода на дворі

Людина народжується на світ і разом із життям отримує у спадок, мабуть, найбільше і безцінне багатство:Батьківщину. ЇЇ не вибирають за смаком і бажанням, так само, як не вибирають собі неньку. Вітчизна, як і рідна мати, – це наша доля,яка дісталася нам на радість і на горе, на всі випробування, біди і захоплення, на безперервну щоденну працю і свята. І тому приймати її потрібно такою, якою вона є, без сорому і незадоволення, без заздрощів до інших людей і народів, що народилися на іншій, можливо, теплішій і благодатнішій землі.

Учениця:

Усі ми на світі з роду до роду

–Діти прадавньої неньки-землі,

Серцем єднаймо спокій і згоду,

Щоб обминали нас жах і жалі.

Боже єдиний, творче всесильний

Дай же нам мудрості і доброти,

Мирної долі в злагоді спільній

І в покаянні тихо прости.

Бібліотекар: Діти, як ви вже здогадалися, сьогодні ми поговоримо про нашу державу, про її символи і те, якими повинні бути ми, щоб бути гідними її громадянами.

Якщо є світло в душі – буде краса в людині.

Якщо є краса, буде гармонія в домі,

Якщо є гармонія, буде порядок в нації,

Якщо є порядок, буде мир у світі.

Ці чудові проникливі рядки невідомого автора ми обрали нашим девізом,а вишитий рушник, оберіг українського народу, хай стане емблемою нашої зустрічі.

Учні-експерти проводять експрес-опитування

1.Якою ви уявляєте державу вашої мрії

2. Що можете зробити ви сьогодні, щоб ми завтра жили в демократичній правовій державі

3.Чи можете ви в школі навчитися брати на себе відповідальність, приймати рішення, від яких залежить доля інших людей.

4.Чи знаєте ви права людини ї що дає вам знання цих прав.

5.Якими б ви хотіли бачити стосунки між людьми на Землі.

6.Як ви вважаєте, що потрібно зробити, щоб від громадянина України «вирости» до громадянина Землі.

Бібліотекар: Прес-центр бібліотеки проаналізує ваші відповіді й оприлюднить на наступній зустрічі, а також підготує лист-звернення до учнів школи, яким доля подарує жити в державі, про яку ми сьогодні тільки мріємо.

Слова, слова…

Вони в собі всі різні,

Тривожні й тихі, радісні й сумні,

Є терпеливі, є жорстокі й грізні,

Лукаві й чесні, мудрі і смішні.

А є в нашому житті святі слова:Мати, Мир, Вітчизна, Дружба і Любов!

Мама-найдорожче слово для кожної людини. Це вона вчить нас бути добрими, ніжними, щирими, розумними,мудрими. Нехай ця пісня нагадає вам про ваш обов’язок перед мамою.

Звучить пісня «Цвіте черешня в мами на горді»

Учень: Справжній громадянин той, хто любить свою рідну матір, матір-Батьківщину, свято береже і примножує її традиції, плекає мову і, разом з тим, виконує заповіт нашого Великого Кобзаря «Учитеся, читайте, і чужому научайтесь і свого не цурайтесь».

Учениця: У кожної людини є рідний край, де вона народилася, де пройшло її дитинство. І де б людина не була, скільки б не жила, а дорогі серцю місця назавжди залишаються в пам’яті найпрекраснішими. Я представляю групу учнів, я вивчали пам’ятки історії рідного краю.

Звучить пісня про Барвінкове, а потім учні розповідають про історію виникнення міста ,про людей, які прославили Барвінківщину

Бібліотекар:Рідний край, рідна земля, Батьківщина, Україна…Ці прості і разом з тим прекрасні і святі для нас слова починаються саме з нашої маленької батьківщини, з Барвінківщини. Про тернистий шлях, пройдений Україною і українцями чимало написано у творах письменників і поетів.

Бібліографічний огляд представленої на виставці літератури

Учениця: Наша любов до рідної Вітчизни – творча любов. Патріот не той, хто вміє виголошувати пишні фрази, а той, хто своєю клопіткою щоденною працею множить багатства рідної землі, прикрашає, перебудовує свою Батьківщину.

Бібліотекар: У кожного народу є свої улюблені речі, дерева, рослини. Верба, калина, барвінок – невіддільні від українського народу. А тепер погляньте на ці рушники. Це теж символи українського народу. Вони – старовинні обереги дому. Вишитий різними візерунками, рушник був неодмінним атрибутом багатьох обрядів. Про всі ці символи ми дізнаємося з розповідей іншої групи учнів.

Учні розповідають про дерева-символи і про рушники

Бібліотекар: Діти, а які державні символи ви знаєте?

Діти розповідають про Прапор, Герб і Гімн України

Бібліотекар: Я думаю, що почуте сьогодні залишить свій слід у кожному з ваших сердець, ви ще більше проникнетесь любов’ю до рідного краю, до України.

Учень:

Вишнева моя Україно,

Матусю рідненька моя!

Полями, садами твоїми

Стою зачарований я.

Нехай все лихеє минеться,

Щоб знала ти лише добро,

Хай щастям до берега б’ється

Ласкавий і дужий Дніпро.

Звучить пісня про Україну