Усний журнал "Убережи себе від СНІДу"

«Убережи себе від СНІДу»

Усний журнал

Зміст журналу:

1. СНІД — загроза всьому людству.
  2. Закон і СНІД.
  3. Поради батькам.
  4. Вікторина «ВІЛ-інфекція. 20 запитань і відповідей»
  5. СНІД — загроза всьому людству.

Ведучий 1: Кому не знайома фраза: «Молодь — наше майбутнє, наш завтрашній день». Це, безсумнівно, так. Але хіба молодь може виявити себе тільки в майбутньому? Звичайно, ні. Вона живе і діє сьогодні, радіє і засмучується.

Ведучий 2: Яке воно — моє покоління?

Ведучий 1: Моє покоління — це майже досвідчені комп'ютерники, які добре і швидко навчаються. Моє покоління — це різнобарвний натовп меломанів різних стилів і напрямів. Моє покоління — це безстрашні, відважні серця, що жадають дії.

Ведучий 2: Сьогодні ми зібралися, щоб поговорити про проблему, що постала перед нашим поколінням — СНІД.Вірус, що викликає СНІД, був виявлений наприкінці 1981 року у США. За своїми наслідками СНІД не менш небезпечний, ніж атомна війна. І якщо не вдасться найближчим часом знайти ефективні засоби й методи його профілактики, то перед усім людством постане реальна загроза вимирання.Адже ліків від СНІДу немає!Закон і СНІД.

Ведучий 1: Як відомо, закони є обов'язковими для всіх. Від їх дотримання залежить добробут держави в цілому й кожного громадянина зокрема. Зміни в суспільстві обов'язково ведуть до змін у законодавстві. Поширення ВІЛ-інфекції створило в суспільстві нову ситуацію і спричинило необхідність внесення питань щодо проблеми ВІЛ/СНІДу до низки законодавчих доку¬ментів.Основним із них є Закон України «Про запобігання захворюваності на синдром набутого імунодефіциту (СНІД) і соціальний захист населення» (1991 рік). У березні 1998 року Верховною Радою України були прийняті поправки до цього закону. Вони були розроблені на підставі рекомендацій ЮНЕЙДС та організацій, що співпрацюють із нею. Закон визначає регулювання діяльності, спрямованої на запобігання поширення ВІЛ-інфекції, а також визна¬чає міру соціальної захищеності людей із ВІЛ/СНІДом.

Ведучий 2: Закон також визначає обов'язки ВІЛ-інфікованих. За свідоме зараження ВІЛ-інфекцією Кримінальним кодексом України передбачені відповідні заходи покарання.Поради батькам.

Ведучий 1: Заразитися ВІЛ може кожний. ВІЛ не визнає кордонів, від нього вмирають як дорослі, так і діти.

Ведучий 2: Якщо ви говорите зі своєю дитиною про проблему ВІЛ/СНІД, то робите це абсолютно правильно. Якщо ні, то вона одержить інформацію на вулиці, у компанії, що може призвести до легковажної поведінки і зараження ВІЛ.

Ведучий 1: Якщо ви хочете, щоб ваша дитина уникла небезпеки, то:Пообіцяйте поговорити з нею про ВІЛ/СНІД.Знайдіть час і зручний момент для «непростої» розмови.Виконайте свою обіцянку, дану в пункті 1.

Ведучий 2: Своїм прикладом учіть дітей бути здоровими і щасливими, пояснюйте їм можливі наслідки ранніх статевих стосунків, поясніть шкоду наркоманії.

Ведучий 1: У разі потреби звертайтеся за допомогою і порадою до вчителів, соціальних працівників, психологів, у центри профілактики СНІДу.