2019/2020 навчальний рік

Барвінківської ЗОШ І-ІІІ ст..№2

про проведення тижня інклюзивної освіти

На виконання Плану заходів відділу освіту Барвінківської районної державної адміністрації щодо впровадження інклюзивного навчання у загальноосвітніх навчальних закладах Барвінківського району на період до 2020 року,  з метою привернення уваги учасників навчально-виховного процесу до проблем людей з особливими освітніми потребами, захисту їх гідності, прав, благополуччя у школі був проведений тиждень інклюзивної освіти під гаслом «Хай світом править доброта».

У класах відбулися години спілкування доброти та милосердя», присвячені міжнародному Дню інвалідів.

У 1-4 класах було організовано перегляд мультфільмів «Гидке каченя», «Кіт Леопольд», «Уроки доброти тітоньки Сови», після чого школярі прийшли до висновку, що кожна дитина, навіть з вадами,  може стати розумною, талановитою.

У 5-8 класах відбулися читання та обговорення оповідань про добро В.О.Сухомлинського.

З учнями 9 класів проведено тестування « Чи добра ти людина?», в ході якого підлітки замислились над тим, як зробити, щоб кожен день був добрим.

З метою інформування школярів про моральні цінності, виховання почуттів співпереживання, жалю, милосердя, співчуття, формування свідомого ставлення до людських чеснот проведено конкурс малюнка «Якщо друг у тебе є, життя радісним стає», працювала творча майстерня «Чарівні долоньки».

Проведено години спілкування «Творіть добро» та  «Добро завжди переможе» під час яких діти виготовили  «Дерево доброти» та інсталяцію «Серце добра».

У закладі відбулись благодійні акції «Подаруй дитині радість » та «Подаруй свою посмішку», напередодні яких учні закладу виготовили смайлики та прикрасили ними шкільну оселю. В ході акцій було проведено прес опитування, за що діти отримали солодкі подарунки.

З метою відновлення соціального статусу особистості, який би забезпечив соціальну адаптацію цієї особистості в суспільстві школярі взяли участь у спортивних змаганнях «Веселі старти» .

Закінчився тиждень створенням намиста щастя з мрій школярів.

З метою створення системи навчання вчителів – предметників, вчителів початкових класів, асистента вчителя, котрі працюють в інклюзивному навчальному середовищі з питань інклюзивної освіти, а саме: оцінювання, диференційоване викладання, здійснення модифікацій та адаптацій (НП), спільне викладання, партнерство із сім’ями проведено засідання круглого столу «Інклюзивне навчання. Відповіді про важливе».

З метою підвищення рівня компетентності батьків дітей з особливими потребами проведено консультації для батьків «Якщо в сім’ї дитина з ООП. Батьки та інклюзія».

Всі проведені заходи сприяли моральному і духовному розвитку всіх учасників навчально-виховного процесу, формування атмосфери добра, дружби, поваги, взаєморозуміння та підтримки в дитячому колективі. Цінність інклюзії в тому, щоб не тільки в дитячих садках та школах, а і суспільстві в цілому, люди з інвалідністю, з особливостями розвитку сприймались як повноправні члени суспільства.

Директор закладу                                    Н.В.Рудьковська