2021/2022 навчальний рік

ТИЖДЕНЬ ІНКЛЮЗИВНОЇ ОСВІТИ

З 29 листопада по  03 грудня 2021 року в Барвінківському ліцеї №2 пройшов Тиждень інклюзивної освіти під гаслом «Жити разом – змінювати світ!».

Тиждень пройшов змістовно, цікаво та емоційно. Проведені заходи сприяли формуванню толерантного ставлення однокласників один до одного та до інших, вихованню почуття поваги, добра, милосердя, чуйності до людей з обмеженими можливостями, культури спілкування та взаєморозуміння.

ЗАСІДАННЯ ШКІЛЬНОЇ МЕТОДИЧНОЇ КОМІСІЇ АСИСТЕНТІВ ВЧИТЕЛІВ

18 листопада 2021 року з метою вдосконалення системи роботи з інклюзивної освіти в закладі проведено засідання ШМК у формі семінару-практикуму за темою «Роль асистента вчителя в організації освітнього процесу» за участю заступника директора Лантух З.О.

На семінарі було розглянуто таке коло питань:

1. Вікові особливості дітей 6-7 років.

2. Корекційно-розвиткова робота вчителя та асистента вчителя з дітьми з особливими освітніми потребами.

3. Робота асистента вчителя під час дистанційного навчання.

4. Моніторинг динаміки розвитку дитини з особливими освітніми потребами та їх навчальних досягнень у відповідності до розробленої ІПР.

Учасники семінару-практикуму поділилися своїм досвідом роботи з питань організації освітнього процесу з дітьми з особливими освітніми потребами (застосування дидактичного роздаткового матеріалу, покрокових інструкцій тощо), розробили план заходів щодо організації та проведення Тижня інклюзивної освіти в Барвінківському ліцеї № 2 у 2021/2022 навчальному році.

Методичний міст

12 жовтня 2021 року з метою вдосконалення системи роботи з інклюзивної освіти в закладі освіти, розвитку практичних навичок асистентів вчителів з питань навчання та виховання дітей з особливими освітніми потребами, підвищення професійної діяльності асистентів вчителів в Барвінківському ліцеї № 2  проведено методичний міст за темою «Інклюзивна освіта закладу на шляху до вдосконалення» за участю директора КЗ «Барвінківський інклюзивно-ресурсний центр» Мірошніченко Г.С., заступника директора Лантух З.О., асистентів вчителів та психолога ліцею.

У ході проведення методичного мосту учасники ознайомилися з новим порядком організації інклюзивного навчання та організації якісної роботи психолого-педагогічного супроводу дитини з особливими освітніми потребами,  проаналізували проблемні питання, які виникають в процесі інклюзивного навчання, поділилися власним досвідом роботи щодо інклюзивного навчання, ознайомилися з новиками методичної літератури з питань інклюзивної освіти.

Засідання шкільної методичної комісії асистентів вчителів

09 вересня 2021 року з метою вдосконалення системи роботи з інклюзивної освіти в закладі проведено засідання ШМК у формі інструктивно-методичного семінару за темою «Організація навчання дітей з особливими освітніми потребами у закладах загальної середньої освіти у 2021/2022 навчальному році» за участю заступника директора з навчально-виховної роботи Лантух З.О.

На семінарі було розглянуто таке коло питань:

1.Нормативно-правові документи, що регламентують освітній процес у закладах загальної середньої освіти, в яких здобувають освіту діти з особливими освітніми потребами.

2. Спільна діяльність вчителя та асистента вчителя. Розподіл обов’язків.

3 Розроблення індивідуальної програми розвитку дитини з особливими освітніми потребами: адаптація та модифікація.

4. Оформлення та ведення документації асистента вчителя.

5. Обговорення та затвердження плану роботи ШМК на 2021/2022 навчальний рік.

Учасники семінару опрацьовували проблемні моменти, які виникають під час виконання асистентами своїх посадових обов’язків, поділилися своїм досвідом роботи щодо спільної діяльності вчителя та асистента вчителя, ознайомилися з новинками методичної літератури з питань інкюзивної освіти.