Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек

1 лист. 2019
З 01 жовтня по 31 жовтня у школі проходив Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек. Протягом місяця учні взяли активну участь у його проведенні. Це: бесіди, конкурси, флешмоби, виготовлення закладок та листівок, виставки, веб-квести, благодійні акції, Дні творчості та інше.

Розпочався місячник святковою лінійкою «Книга збирає друзів».

Здобувачі освітї Нової української школи завітали на ранкове коло до бібліотеки, де визначався "Кращий читач дня". Діти продемонстрували знання з української та зарубіжної літератури, взяли участь у конкурсах. "Кращі читачі дня" визначені. Це - Недвига Іванна (2-Б клас)та Красильник Софія (2-А )

Кожна бібліотека прагне до максимального розкриття змісту своїх ресурсів для користувачів. Дієвим засобом впливу на формування читацької уваги є книжкова виставка. З нагоди відкриття Всеукраїнського мовного конкурсу імені Т.Г.Шевченка шкільною бібліотекою організована книжкова виставка, яка розкриває життя і творчість Кобзаря, його багатогранну особистість. Виставка, присвячена Дню захисника України та козацтву «Де козак – там і слава», з метою залучення дітей до читання в бібліотеці організовано виставку «Кидай мишку – бери книжку»,  виставка –інсталяція «Чаювання з письменниками – ювілярами» та інші.

День творчості. Здобувачі освіти виготовляли лепбуки, пам'ятки, рекомендаційні списки, які виховують любов до книги та викликають інтерес до читання.

З метою залучення учасників навчального процесу до книги, до читання у Барвінківській ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 проведено флешмоб "Перетворимо весь світ у бібліотеку."

"Тільки читання відкриває перед людиною розкіш інтелектуального життя", так сказав про значення читання для дітей видатний педагог В.О. Сухомлинський. З метою залучення здобувачів освіти до читання, проведено читацький марафон "Читаємо без зупинки".

Книга, бібліотека... Ці слова наповнені загадковістю та незвіданістю. Є багато див на землі, але найбільше з них -книга, яка, як незгасимий смолоскип, освітлює шлях людині. Здобувачі освіти взяли участь у конкурсі на кращу творчу роботу "Я розповім тобі про бібліотеку" та "Бібліотека майбутнього". Переможцями стали: Большова Дар'я, Лантух Дмитро, Лантух Олександра , Москаленко Денис та Гайдаш Ірина.

Відкрито галерею кращих читачів шкільної бібліотеки.

До учнів 3-А класу сьогодні завітала казка. У веб-квесті змагалися дві дві команди "Івасик" та "Колобок". Цікавий та захоплюючий захід не залишив нікого байдужим. Переможцем дня став - Джежеря Денис.

Здобувачі освіти Барвінківської ЗОШ І-ІІІ ст. №2 продемонстрували свою фантазію і взяли участь у конкурсі "Книжковий континент". Кращими визнані закладки до книг: Цвентуха Назарія, Рибальченко Світлани і Богдана, Лантуха Дмитра, Бикової Єви, Жигайло Валерії та багатьох інших.

Здобувачі освіти 6-7 класів Барвінківської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 відвідали бібліотечний пікнік "Щастя є! У нього була аптека, ніч, ліхтар і - темнота. У мене - бібліотека: книги, світло і краса", де прослухали розповідь бібліотекаря про історію бібліотек України і шкільної бібліотеки, а також взяли активну участь у смайл - опитуванні "Якою я бачу сучасну бібліотеку?" Як результат: діти бажають відвідувати комп'ютеризовану, затишну, красиву, з новими книгами та електронними носіями бібліотеку.

Хтось із великих сказав, коли у календарі нічого немає, а душа прагне свята, то потрібно його придумати самому. Ось ми з учнями 10-11 класів і вирішили провести бібліотечний перфоманс «Три кольори», де показали обличчя поета і зробили його діючим суб’єктом, презентували поетичне слово з уст самого автора і оживили його за допомогою виражальних засобів: танцю, музики, живопису.

А обличчям нашої вистави був міський поет, письменник, журналіст, автор книг: «Барвінківські передзвони», «Барвінкова моя сторона», «Кличуть далі барвінкові» та інших - Мандрика Віктор Іванович.

До здобувачів освіти Барвінківської ЗОШ І -ІІІ ступенів №2 завітали герої з казок та літературних творів. Це і Лисичка, і Ведмідь , і пірат, і принц з принцесою. Учасники заходу мали можливість послухати запитання від героїв і дати на них відповіді. Той, хто відповідав правильно - отримував солодкий приз. Дякуємо Борщовій Галині Ігнатівні, керівнику гуртка Будинку дитячої та юнацької творчості, яка одягла наших героїв.

Адигейський поет Каримизе Жане писав:

Цветы, как люди, на добро щедры,

И щедро нежность людям отдавая,

Они цветут, сердца отогревая,

Как маленькие тёплые костры.

Це дійсно так, бо саме вони створюють настрій, милують око, це сама досконалість!

Захід, проведений бібліотекарем, спрямований на виховання у дітей любові до краси, бережне ставлення до природи. А допомогла в цьому презентація лепбука "Квіти -радість очей".

Проведено благодійну акцію «Читач – бібліотеці», під час якої подаровано 52 книги для читання молодшим школярам.

Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек закінчився, але робота по вихованню у дітей любові до книги та читання продовжується.