Барвінківський ліцей № 2

 





Besucherzahler
счетчик посещений

Вступ до школи


 

 

 

       Святкова зустріч з майбутніми першокласниками

Мета: познайомитися з дітьми для подальшої співпраці; розвивати інтерес до навчання; викликати позитивні емоції від зустрічі зі школою; виховувати поважне ставлення один до одного.

Обладнання: костюми казкових героїв, малюнок калини, виставка « Шкільні предмети», написи на дошці.

Хід заняття

( Хлопчик в костюмi Дзвіночка).

В мене срібний голосок (дзвенить)

Продзвеню я враз

Запрошу всіх у клас.

Я – шкільний дзвінок

Як почуєте дзвінок,

За парти мерщій сідайте.

Уважно слухайте урок

І часу не гайте.

Вчитель:

Ось дзвінок сигнал  подав,

До знайомства час настав!

Добрий день, люба малеча!

Хочу вам сказати, до речі,

 Що дуже ми чекали вас,

То ж радо всіх приймаю

 в підготовчий клас!

                  Ми раді вас вітати у нашій школі!

         Бачу, діти,  що у вас веселий і піднесений настрій. Я зараз спробую вгадати, чому ж ви так радієте? Якщо я вгадаю. То ви плесніть у долоньки.

                  -А чому, а чому ви такі веселі?

                  Чом так радісно у вас нині у оселі?

  • Може, це приїхав цирк?
  • Ні!
  • Може прийде чарівник?
  • Ні!
  • Може, в когось іменини?
  • Ні!
  • Може гості будуть нині?
  • Ні!

Та це нині перший раз

Малюки прийшли у клас.

Вчитись в школі, працювати,

Труднощі перемагати,

В світі лиш добро творити,

Завжди правду говорити!

 

         Вітаю вас із сьогоднішнім святом! Сьогодні ви вступили у нашу нову родину підготовчого класу. Тут ви знайдете багато друзів. А найцікавіше це те, що ми будемо мандрувати країною Знань, яка відкриє вам багато таємниць. Дорогою нас можуть чекати небезпеки, труднощі, але ми їх разом обов’язково  подолаємо.

 

Учитель: Діти, чи любите ви подорожувати? Я запрошую вас  в уявну подорож до королівства, яке зветься Школа.

  • Щоб назавжди цей день запам’ятали,

До нас сьогодні гості завітали

Оці герої чарівні.

(звучить мелодія)

Учитель: Ой, здається, перша гостя вже близько. Давайте її зустрінемо!

                   (Заходить під музику)

Мальвіна: Добрий день, мої любі!                          

                   Ви впізнали мене?

                   Правильно, я -  Мальвіна.

                   Діти! А ви любите казки?

                   Чи знаєте ви героїв казок?

                   Спробуйте відгадати про них загадки:

  1. Не зміг сидіти на вікні,

У лісі всім співав пісні,

Але коли зустрів Лисицю,

Та пісня мусила скінчиться.      (Колобок)

  1. Як знайшов він колосок –

Борошна змолов мішок,

Пиріжків напік і з’їв, ледарів не пригостив.  (Півник)

    

  1. До прогулянок він ласий,

Є на мед у нього нюх.

Зветься цей ласун веселий

Ведмежатко…………  ( Вінні-Пух)

 

  1. Він звірят усіх лікує,                                  

Й зайченят, і мавпенят.                                                                                               

Вилікує всіх за мить

Добрий  лікар……….(Айболить)                

 

  1. Бабуся старенька за лісом жила,            

Онука до неї гостинці несла,

Та стрінувся в лісі їй сірий хижак,

Ця дівчинка зветься, пригадуєш, як?  ( Червона Шапочка)

 

Учитель: Молодці, діти! Гарно ви знаєте казки.

                 До нас обідньої пори

                 По веселковій смузі,

                 Щоб привітати діточок,

                 Прийшли казкові друзі.

                 ( Заходить  Буратіно, співає  на мотив пісні «Буратіно»)

               

                 Хто з казкою заходить в дім,

                 З дитинства він знайомий всім.

                 В руках у нього ключик є,

                 В Країну Знань він нас веде.

                 Кого повсюди впізнають,

                 Скажіть, ну як його всі  звуть?

  Приспів:  (відповідають діти)

                 Бу- ра- ті- но!

                 Бу- ра- ті-но!

                 Бу- ра- ті-но!

 

Буратіно:   Добрий день вам, любі діти!                     

                    Ви прийшли сьогодні в клас,

                    Вчитись будете й радіти,

                    І рости всяк день і час.

                    Школа двері вам відкрила

                    І запрошує всіх вас,

                    Бо знання – велика сила!

                    Тож навчайтесь, в добрий час!

                     Я – веселий Буратіно!

                    Ключ від знань приніс для вас!

  • Зараз дізнаємося, чи готові ви до школи? Ви повинні відгадати, про які речі, пов’язані зі школою йдеться у цих загадках. Лише тоді отримаєте від мене ключика.

 

  1. Для письма, сказати прошу,

     Що потрібно взяти?        (Зошит)       

    - Молодці!

 

                 2.  Малювать в альбомі цім

                      Допоможуть…             (Олівці)

 

  1. Ручки, олівці, щоб знали, Ми кладемо у …….         ( Пенали)

 

  1. А у мене є торбинка,

Зошитам й книжкам хатинка.

Я й пенал туди кладу,

Як до школи з ним іду.             (Портфель)

 

  1. Щоб не спізнитися у клас,

Він дзвінко всіх скликає нас.      (Дзвінок)  

(Вчитель демонструє малюнки-відгадки)

Конкурс «Збери портфель»

 

Буратіно:  Ой, які ви молодці! І звідки ви все це знаєте?

                    Ой, які розумні діти! Ви отримуєте цього   ключика.

Незнайко:  Ой, заждіть, заждіть, заждіть!                     

                    Їх нічого не учіть!

                    Ці малята не читають

                    Й нічогісінько не знають.

                    Та навіщо тая мука –

                     Я здобув без книг науку!

Мальвіна:  Ти, Незнайку, хвалькуватий,

                     Хоч невчений, та пихатий.

                     Діти наші молодці,

                     Звати можна їх - знавці.

                     Трішки вміють вже читати,

                     Рахувати і писати,

                     Віршик можуть розказати,

                     Пісню дружно заспівати.

-Діти, заспіваймо дружно всі пісеньку!

( Діти співають пісню «Посмішка» )

Учитель: А чи знаєте ви як треба поводитися у школі?

                 Зараз наші гості розкажуть про правила поведінки у школі.

Незнайко: Якщо в класі шум і гам,

                    Неможливо вчитись нам.

                    То ж ти галас не здіймай,

                    В класі тишу зберігай!

Буратіно:  Спитає вчитель – треба встать,

                    Сідай, як скаже він сідать,

                    Хочеш щось розповісти –

                    Треба руку піднести!

                    Сиди за партою рівненько,

                    Пиши і слухай спокійненько!

Учитель:  Зараз надамо слово ще одній нашій гості.

                  (Заходить, співає  «Пісню Червоної Шапочки»)

                 Якщо довго, довго, довго,

                  Якщо довго по доріжці,

                  Якщо довго по стежинці

                  Тупать, бігать і стрибать.

                  То, напевно, то, напевно,

                  То, звичайно, то, звичайно,

                  То, можливо, то, можливо,

                  Можна в школу нам прийти!

Приспів:

А-а, вчаться там діти великі й малі,

А-а, знань багато їм дають вчителі,

А-а, там навчаються читати,

А-а, і писати й рахувати,

А-а, там цікаво всім завжди!

А-а, там цікаво всім завжди!

Червона Шапочка:  Привіт усім! Я дуже рада, що мене запросили сьогодні на свято. Але крім вітання, у мене для вас є сюрприз. Відгадайте, що в моєму кошику?

Буратіно: Звісно, що: пиріжки несеш бабусі.

Червона Шапочка: А от і не вгадав! Ніякі там не пиріжки, а цікаві задачі.

Незнайко: О, я люблю розв’язувати задачі! Це для мене – дрібниці! Зараз я швидко їх розв’яжу, ану загадуй!

Червона Шапочка: Ну, гаразд. Але ж слухай уважно!

  1. Три веселі киці

      Грались на травиці.

      Мурчик теж до них прибіг…

      Скільки разом їх усіх?   ( 4)

Незнайко: Я знаю скільки, знаю. Їх було 3.

Учитель: Діти, чи погодитесь ви з Незнайком?

              -  Скільки було кошенят?(Діти відповідають)

  1. Мчаться на санчатах

     Четверо малят.

     Троє з них дівчата.

     Скільки тут хлоп’ят?  (1)

                ( Незнайко знову неправильно відгадує)

  1. Три овечки – коло гречки,

      На лужку – ще три овечки.

      Полічи овечок цих.

      Скільки разом їх усіх?   (6)

  1. Швидко їде Федя

     На велосипеді.

     А за ним – ще п’ять хлоп’ят .

     Скільки хлопців їде в сад? (6)

 

Учитель:  Ти, Незнайку, не сумуй. Іди  краще до нас вчитися. Візьмемо до себе у школу Незнайка?

Буратіно: Діти, а для чого треба ходити до школи? (Щоб вчитися)

                  А чому саме навчають у школі? 

 Учитель: Діти, скажіть Буратіно чому вчать у школі?

( Відповіді дітей)

Гра « Інтерв`ю»

А зараз мікрофон до вас прийде,

Інтерв`ю у вас візьме.

Цікаво, а чи розумні дітки прийшли до нашої школи?

  • Як тебе звуть? 
  • Скільки тобі років?
  • Що зараз ранок, день чи вечір?
  • Скільки сонечок на небі?
  • Скільки вогників у світлофора?
  • Скільки коліс в автомобіля?
  • Чого ти хочеш навчитися в школі?
  • Яке твоє улюблене заняття вдома?
  • Яка твоя улюблена казка або мультфільм?
  • На кого із рідних ти хочеш бути схожим? Чим?
  • Ким ти хочеш стати, коли виростеш?
  • А що треба для того, щоб стати лікарем, продавцем, банкіром?

( добре вчитися в школі)

Дякую за гарне інтерв’ю. Я бачу, що тут зібралися найрозумніші майбутні школярики.

  • А чи зможете ви прочитати слова записані на дошці?

( На дошці слова: мама, тато, країна, мир, школа)

  • А чому саме ці слова написані на дошці?

Це найважливіші слова для кожної людини. Для кожного з нас найдорожчі наші батьки. Де б людина не була, вона завжди сумує за рідною країною. Люди всіх країн хочуть жити в мирі. Ну і зовсім скоро ми не будемо уявляти свого життя без рідної школи.

Учитель: В світі є багато різних шкіл. А в якій школі ви будете навчатися?

Дзвінок: В світі є багато шкіл –

                 Гарних, старих і нових.

                 Та найкраща це моя

                 Рідна школа НОМЕР ДВА!

Звучить пісня « Чому вчать у школі»

 

Підсумок заняття

  • Чи сподобалась вам подорож до країні Знань?

На згадку про нашу подорож я хочу вам подарувати чарівні ключики, які зможуть відкривати двері країни Знань і допоможуть вам легко здобувати знання.

Ласкаво запрошуємо до Барвінківської загальноосвітньої  школи  І-ІІІ ступенів №2. Вперед, дівчатка та хлоп’ятка, для вас запалилося  зелене світло в країну Знань, де живуть веселощі і радість, школа і друзі, педагоги і батьки, де будете жити і вчитися ви.

До нових зустрічей! Школа з нетерпінням чекатиме Вас на своїх заняттях.  

 

Поради для батьків майбутніх першокласників

  Ніколи не кажіть, що вам ніколи виховувати свою дитину. Це все одно, що сказати: «Мені ніколи її любити».

 

     Десять заповідей для батьків

 

            1. Починайте «забувати» про те, що ваша дитина маленька. Давайте їй посильну роботу вдома, визначте коло її обов’язків. Зробіть це м’яко: «Який ти в нас уже великий, ми навіть можемо довірити тобі помити посуд».

            2. Визначте загальні інтереси. Це можуть бути як пізнавальні інтереси (улюблені мультфільми, казки, ігри ), так і життєві (обговорення сімейних проблем).

3. Не ставтеся до дитини зневажливо. Не ображайте дитини в присутності сторонніх. Поважайте почуття й думки дитини.

4. Навчіть дитину ділитися своїми проблемами. Обговорюйте з нею конфліктні ситуації, що виникли з однолітками і дорослими.  Щиро цікавтеся її думкою, тільки так ви зможете сформувати в неї правильну життєву позицію.

5. Постійно говоріть з дитиною. Розвиток мовлення-запорука гарного навчання. Були в театрі (цирку, кіно) – нехай розповість , що більше всього сподобалося. Слухайте уважно, ставте запитання, щоб дитина почувала, що це вам цікаво.

6. Відповідайте на кожне запитання дитини. Тільки в цьому випадку її пізнавальний інтерес ніколи не вгасне.

7. Постарайтеся хоч інколи дивитеся на світ очима вашої дитини. Бачити світ очима іншого – основа для взаєморозуміння.

8.  Частіше хваліть дитину. Підтримуйте віру в себе. На скарги, що щось не виходить,  відповідайте: «Вийде обов’язково, тільки треба ще раз спробувати». Формуйте високий рівень домагань.

 І самі вірте, що Ваша дитина може все, потрібно лише допомагати. Хваліть словом, усмішкою, ласкою й ніжністю.

9. Ніколи не порівнюйте свою дитину з сусідською, з її друзями, однокласниками. Порівнюйте з тим, якою вона була вчора і якою вона є сьогодні. Це допоможе вам швидше оволодіти азами батьківської мудрості.

10. Не будуйте ваші взаємини з дитиною на заборонах. Погодьтеся, що вони не завжди розумні. Завжди пояснюйте причини ваших вимог, якщо можливо, запропонуйте альтернативу. Повага до дитини зараз – фундамент шанобливого ставлення до вас тепер і в майбутньому.

 

Сім основних правил батьківської поведінки в організації навчання

 

1. Сприяйте дитячій самостійності. Що самостійнішою буде дитина, то краще вона зможе працювати у школі. Хваліть дитину за самостійні дії.

2. Якщо ваша дитина потребує допомоги, спонукайте її до самостійних спроб вирішення проблем. Допоможіть їй лише підказками. Не піддавайтеся  їй ї не робіть за дитину те, що вона здатна виконати і сама.

3. Дайте своїй дитині попрацювати над матеріалом удома.

4. Визнайте досягнення дитини. Хваліть, а не докоряйте. Не обмежуйте схвалення критикою: "9-це, звісно, чудово, але без тих двох помилок могло бути і 12".

5. Не ставте перед своєю дитиною завищених вимог, вищих, ніж у вчителя.

6. Будьте зразком для дитини. Вимагайте від неї не більше, ніж від себе. Не примушуйте її читати, якщо не читаєте самі.

7. Говоріть позитивно про школу, вчителів.  Якщо ви маєте претензії до вчителя, не варто це обговорювати при дитині.

До школи дитину треба готувати від народження, а першим учителем для неї будете саме Ви.