Історія бібліотеки

Періодичні видання – 15

Фонд підручників – 11302

Картотеки

ü систематична картотека журнально-газетних статей;

ü демократизація освіти;

ü Державний стандарт;

ü освіта і суспільство;

ü ообота з обдарованими дітьми;

ü краєзнавство;

ü правове виховання та інші.

Робота з читачами

Каталожні картки – 3501

Роздільники – 50

Формуляри читачів – 470

Усе починається з дитинства! І початок усьому - навчання, оволодіння знаннями, культурою, а навчання починається з книги, з читання. Уже більше 20 років я працюю в шкільній бібліотеці для того, щоб виховувати в учнів любов до книги,розвивати в них читацькі інтереси, кожного дня доводити, що день без думки, без читання – марно прожитий день.

Починалося все дуже давно, у далекому 1949 році, коли школа знаходилася ще в старому приміщенні. На той час шкільна бібліотека нараховувала близько 300 примірників. Коли збудували нову школу і бібліотека переїхала на другий поверх у 15 кабінет, фонд її збільшився на 1200 екземплярів.

На сьогоднішній день фонд складає 22435 примірників. Відвідують її 248 учнів, 35 вчителів та 98 батьків.

Книги розставлені згідно таблиць ББК, що значно полегшує роботу бібліотекаря та дає можливість для вільного доступу читачів до книги. Сформовано довідково-бібліографічний апарат, до якого входять алфавітний та систематичний каталоги, а також картотеки, необхідні для інформаційно-бібліографічного забезпечення.

Шкільна бібліотека – це фундамент освіти і самоосвіти. Виходячи з цього, були визначені основні функції діяльності.

Головним критерієм у своїй роботі обрала думку видатного педагога В.О.Сухомлинського: «Той, хто виходить зі стін школи, може чогось і не знати, але він обов’язково має бути розумною, начитаною людиною».

Масову роботу бібліотеки розглядаю як складову систему роботи школи. При плануванні враховую вікові особливості учнів, їх обізнаність з тим чи іншим матеріалом. З дітьми початкових класів проводжу зустрічі-знайомства з бібліотекою, подорожі, бібліотечні уроки, Свято прощання з Букварем та інші.

Разом з вчителями - предметниками проводжу літературні ранки, презентації, зустрічі в поетичній світлиці. Це: свято до ювілею А.С.Малишка, зустріч з поетом, присвячену Г.С.Сковороді, літературний ранок «Добрий сміх не б’є, не мучить, він на світі жити учить, присвячений Г. Бойку, презентації книг: «Книга про батька», «Барвінківські передзвони» В. Мандрики, «Серцепад його душі» Ю.Ситника та інші.

Регулярними стали щорічні Тижні книги, які допомагають не тільки пропагувати книгу, але й вчать її берегти.

Ефективною формою пропаганди книги є проведення Днів інформації. Це: «У світі цікавих чисел» (тиждень математики), «Щедрий голос природи змалку слухаю я» (тиждень біології), «Ми за здоровий спосіб життя» (тиждень фізичної культури і здоров’я). Щоб викликати в учнів інтерес до книги проводжу Захисти читацьких формулярів. Учні мали змогу познайомитись з читаючими учнями школи: Магдою О., Ростовською А., Тимошенком Д., які неодноразово ставали переможцями районних конкурсів та лауреатами обласних.

Велике пізнавальне і виховне значення мають тематичні виставки . Їх мета - за допомогою книги розширити кругозір учнів. Під час проведення виставок для старшокласників враховую, щоб назва виставки та її підрозділи були сформовані так, щоб вони викликали у читачів бажання сперечатися, роздумувати тощо. Так за останні роки було представлено на суд читачів виставку – гербарій «Цей розмаїтий квітковий світ», виставку – осуд «Такою я стала», виставку-хобі «Світ моїх захоплень», виставку-застереження «Ні-шкідливим звичкам» та інші.

Ми впевнені, що поряд з коп’ютерами, які обов’язково повинні бути в сучасній бібліотеці, книга як велике духовне джерело залишиться назавжди «Без пристрасті до книжки людині недоступні культура сучасного світу, інтелектуальне й емоційне вдосконалення», - сказав В.Сухомлинський.

1949-1953

1979-1980