Методична комісія інклюзивного навчання

Вектор діяльності закладу освіти

«Формування компетентностей педагогів та здобувачів освіти через створення єдиного освітнього простору»

Вектор діяльності шкільної методичної комісії асистентів вчителів

«Підвищення  рівня освітньої діяльності та розвитку дитини з  особливими освітніми потребами шляхом  впровадження інноваційних форм роботи»

План засідань

методичної комісії асистентів вчителів

Барвінківського ліцею №2

на 2023/2024 н.р.

25 жовтня 2023 року з метою якісної організації інклюзвного навчання дітей з особливими освітніми потребами, вдосконалення системи роботи з інклюзивної освіти в закладі освіти, розвитку практичних навичок асистентів вчителів з питань навчання та виховання дітей з особливими освітніми потребами, підвищення професійної діяльності асистентів вчителів в Барвінківському ліцеї № 2 проведено інстукційно-методичну нараду за темою «Організація інклюзивного навчання дітей з особливими освітніми потребами у 2023/2024 навчальному році» за участю заступника директора Лантух З.О., асистентів вчителів та психолога ліцею.

У ході проведення засідання учасники ознайомилися з нормативно-правовим забезпеченням організації інклюзивного навчання дітей з особливими освітніми потребами у 2023/2024 н.р., організацією проведення педагогічного супроводу і підтримки дітей з ООП в інклюзивному освітньому середовищі, обговорили та затвердили план роботи шкільної методичної комісії асистентів вчителів  на 2023/2024 н.р., розглянули питання ведення документації асистента вчителя інклюзивного класу, організації самоосвіти асистентів вчителів та проходження курсової перепідготовки, ознайомилися з новинками методичної літератури з питань інклюзивної освіти.

Практичним психологом закладу Ковальовою Н.А. проведено майстер-клас на тему «Запобігання психічних перевантажень дітей з особливими освітніми потребами. Практичні поради».

Асистенти вчителів поділилися власним досвідом роботи щодо формування навичок самостійної роботи учнів з особливими освітніми потребами.

Засідання шкільної методичної комісії асистентів вчителів

21 березня 2024 року з метою підвищення професійної компетентності педагогічних працівників, удосконалення системи роботи та практичних навичок з питання співпраці з батьками дітей з особливими освітніми потребами, в Барвінківському ліцеї № 2 проведено засідання шкільної методичної комісії асистентів вчителів у формі онлайн-семінару за темою «Шляхи взаємодії з батьками дітей з особливими освітніми потребами в інклюзивному просторі» за участю заступника директора Лантух З.О., асистентів вчителів, вчителя початкових класів з інклюзивною формою навчання та психолога ліцею.

У ході проведення семінару учасники розглянули питання: «Співпраця закладу освіти з батьками дітей з особливими освітніми потребеми як умова реалізації ідеї інклюзії» (Пономаренко М.І., асистент вчителя, керівник ШМК асистентів вчителів), «Методи ефективної взаємодії та основні напрями організації роботи з батьками в межах інклюзивної освіти» (Ворошилова О.О., асистент вчителя), «Співпраця вчителя і батьків – важливий аспект успішного освітнього процесу дітей з особливими освітніми потребами» (Гаркуша Ю.А., вчитель інклюзивного класу), «Форми роботи практичного психолога з батьками дітей з особливими освітніми потребами» (Ковальова Н.А., практичний психолог).

Під час семінару була приділена увага важливості ролі сімї та закладу освіти в соціалізації дитини з особливими освітніми потребами, розглянуті основні принципи педагогічної діяльності, орієнтованої на інтереси сімї, методи ефективної взаємодії та основні напрями організації роботи з батьками в межах інклюзивної освіти.

Педагогічна скарбничка асистентів вчителів поповнилася матеріалами з теми «Психолого-педагогічна просвіта батьків з використанням активних методів навчання», які підготувала асистент вчителя Недвига Р.В.

Дорохіна С.В., асистент вчителя, ознайомила присутніх з методикою проведення тренінгу для батьків «На шляху до взаємодії».

Асистенти вчителів поділилися власним досвідом роботи щодо співпраці з батьками, отримали рекомендації та практичні поради щодо партнерства з батьками в освітньому процесі.