Планування роботи ШМК

План роботи

методичної комісії вчителів природничо-математичного циклу

на 2023/2024 навчальний рік

Відповіда-

льний

1.

Засідання №1 (серпень)

Інструктивно-методичний семінар

Тема: Організація навчально-виховного процесу у 2023/2024 навчальному році.   Організаційно-методичний супровід упровадження нових освітніх програм та   вивчення методичних рекомендацій з їх реалізації.

1. Аналіз роботи ШМК за 2022/2023 н. р.. Корегування планів роботи на 2023/2024 навчальний рік.
 2. Вивчення особливостей викладання предметів природничо- математичного циклу у   2023/2024 н. р.  Вивчення нових програм, змін до діючих програм, врахування їх при   плануванні уроків. Вивчення методичних рекомендацій Міністерства освіти і науки, України, ДОІППО щодо викладання предметів природничо- математичного циклу у 2023/2024 н. р.

3. Експрес-огляд новинок методичної та психолого-педагогічної літератури. . Перелік програм  та підручників рекомендованих на 2023/2024 н. р.

4. Розгляд та обговорення змісту завдань діагностичних контрольних робіт з предметів.

Завдання членам МК:

1.   Опрацювання нормативних документів:

-   програм та основних вимог до викладання предметів природничо-математичного циклу;

-  критеріїв оцінювання підсумкового та тематичного контролю навчальних досягнень учнів;

-  вимог до ведення шкільної документації.

2.  Складання і затвердження календарно-тематичних планів.

3.  Організація взаємовідвідування уроків..

4.  Робота з учнями з ліквідації прогалин у знаннях на основі аналізу діагностичних контрольних робіт.

5.  Організація консультативної допомоги викладачам.

6.  Перегляд нової педагогічної. та навчальної літератури, періодичних видань. Добір матеріалу для використання у навчальній діяльності.

7.  Розробка дидактичних матеріалів з предметів.

2.

Засідання № 2 (листопад)

Семінар - практикум

Тема. Розвиток предметно-методичних та професійних компетентностей педагогів як засіб підвищення предмет-них та ключових компетентностей учнів

1.  Семінар-практикум.  Креативність – як один із компонентів професійної компетентності сучасного педагога.

1.1.  Відкриті освітні ресурси для впровадження STEM-навчання. Творчість як фактор розвитку особистості.

-  Створення онлайнового освітнього середовища під час дистанційного навчання.

-  Основні етапи організації навчального процесу, спрямованого на розвиток в учнів дослідницьких умінь.

1.2. Майстер-клас  «А я роблю так» (моделювання уроку з елементами дослідження).

2. Обговорення тематики учнівських проектів, творчих завдань, навчально-дослідницьких робіт учнів.

Завдання членам МК:

1.  Опрацювати нормативні документи, що регламентують дистанційну освіту.

2.  Внести корективи до плану роботи з обдарованими учнями

3.  Підготовка переможців та взяття участь у ІІ етапі Всеукраїнських олімпіад з предметів.

4.  Розробити уроки із застосуванням завдань професійної спрямованості.

5.  Розробити дидактичні матеріали.

3.

Засідання № 3 (лютий)

Брейнстормінг

Тема: Вдосконалення сучасного уроку..

1. Брейнстормінг.  Вдосконалення сучасного уроку..

1.1  Використання ІКТ на уроках – вимога до сучасного уроку.

1.2 Проектна діяльність учнів як умова підвищення якості навчального процесу.

1.3. Інтернет-олімпіада як інструмент контролю і підвищення рівня знань учнів.

2. Опрацювання нормативної бази та документації щодо проведення НМТ 2024.

Завдання членам МК:

1. Взаємовідвідування уроків  з метою вивчення  та обміну передового педагогічного досвіду.

2.  Продовжувати роботу з підготовки до НМТ.

3.  Підготувати аналітичну та звітну документації з  підсумку за І семестр.

4.  Проведення індивідуальних консультацій для учнів, що потребують корекції та систематизації навчального матеріалу.

4

Засідання № 4 (квітень)

Засідання «Круглий стіл»

Тема. Підвищення якості викладання предметів природничо-математичного циклу за рахунок впровадження в навчальний процес новітніх технологій навчання

1.  Новітні технології навчання та особливості їх використання під час вивчення предметів природничо-математичного цикл.

2.  «Педагогічна веселка». Творча майстерність педагога – запорука високого рівня компетентності учня (творчий звіт вчителя, що атестується)

Інформаційна скринька

Підсумки роботи ШМК природничо-математичного циклу за 2023-2024 навчальний рік.

1. Аналіз виконання навчальних програм членами ШМК.

2. Аналіз результатів рівня знань учнів, їх участі в олімпіадах, всеукраїнських та міжнародних конкурсах.
3. Звіт вчителів ШМК природничо-математичного циклу про самоосвітню діяльність за рік (підвищення кваліфікації, участь у професійних конкурсах, робота з обдарованими учнями)
4
. Панорама методичних перспектив. Обговорення пропозицій щодо планування роботи  ШМК на наступний навчальний рік.

Завдання членам МК:

1.  Проведення перевірки рівня знань з предметів природничо-математичного циклу.

2.  Підготовка учнів до НМТ та ДПА.

3.  Підготовка проекту плану роботи МК на наступний навчальний рік.